Prosklené pergoly (nezateplené zimní zahrady)

Prosklené pergoly (nezateplené zimní zahrady)

Prosklené pergoly nabízejí komfortní venkovní posezení i v nepříznivém počasí. Skleněná střecha chrání před deštěm, skleněné posuvné stěny před větrem, stínicí rolety před přehříváním. Když rolety shrnete a stěny odsunete, jste venku.

Co je prosklená pergola

Prosklená pergola kombinuje funkci přístřešku, závětří a zimní zahrady. Na rozdíl od skutečné, zateplené zimní zahrady má subtilnější konstrukci, nepotřebuje izolované základy, projekt ani stavební povolení. Pořizovací náklady jsou proto až o polovinu nižší.

Pevná zasklená střecha pergoly umožňuje průnik světla, což oceníte celý rok, zvlášť pak v měsících, v nichž je o sluneční paprsky nouze. Nosnost střechy navrhujeme s ohledem na možné zatížení sněhem v dané lokalitě. Střecha je vždy pochozí.

Ne chladu a větru říkají velmi elegantní, bezrámové prosklené posuvné stěny. Umožňují pohodlnou nastavitelnost a perfektní průhled.

K zajištění příjemného klimatu v horkých letních dnech slouží integrované zastínění střechy a stěn designovými markýzami a roletami, které jsou uchyceny v konstrukci pergoly a hladce kloužou po jejím povrchu. Mohou být umístěny na vnější nebo vnitřní straně konstrukce.

Markýzy a rolety umístěné vně stíní a chladí účinněji než na vnitřní straně skel, o něco rychleji se ale špiní. Jsou také víc ohroženy nepříznivým počasím. Dokonalé řešení přinášejí sluneční, dešťová a větrná čidla, která na změny počasí okamžitě reagují. Motor markýzu a rolety spustí, jakmile začne svítit slunce, takže se pergola nepřehřeje. Jakmile slunce zajde, začne foukat nebo pršet, markýza se během okamžiku zasune. Chrání se tak před poškozením, opotřebením i znečištěním. Motorový posun můžete řídit také ručně pomocí dálkového ovladače

Protože prosklená pergola nemá tepelnou izolaci, nehodí se k trvalému vytápění. Jednorázové vytopení zajistí např. infračervené přímotopy. Úniku tepla brání integrované silikonové těsnění bezrámových stěn. S účinným tepelným zdrojem tak můžete i v nezateplené pergole strávit příjemný Štědrý večer.

Chcete mít zateplenou zimní zahradu?

Jak postavit prosklenou pergolu

Prosklenou pergolu obvykle spojujeme s domem. Zakládáme ji na betonových patkách a kotvíme do stěny domu. Díky speciální nosné konstrukci lze pergolu napojit i na pasivní domy a dřevostavby bez rizika poškození izolačních vrstev. Dokážeme se přizpůsobit atypickým stavebním situacím a požadavkům.

Montáž konstrukce na předem připravené patky (na požádání dodáme) trvá 1–2 dny. Dodávku bočních skleněných posuvných stěn a stínicí rolety zvládneme během 3–4 týdnů po postavení pergoly.

Výhody a nevýhody prosklených pergol

Výhody

 • Variabilní prostor pro celoroční venkovní posezení
 • Luxusní vzhled
 • Dokonalý výhled přes posuvné nebo pevné bezrámové stěny
 • Hloubka až 5 metrů
 • Neomezená šířka (při šířce do 7 metrů velmi zajímavá cena)
 • Rozteč sloupků až 6 metrů
 • Stínění pomocí integrovaných markýz a rolet
 • Možnost automatického řízení markýz a rolet pomocí povětrnostních čidel
 • Možnost jednorázového vytopení
 • Jednoduchá instalace na betonové patky
 • Nevyžaduje stavební povolení
 • Nižší cena ve srovnání se zateplenými zimními zahradami
 • Minimální nároky na údržbu
 • Extrémní životnost srovnatelná se životností domu

Nevýhody

 • Pergola není zateplená, trvalé vytápění při mrazech je velmi nákladné

Životnost, údržba a servis

Prosklené pergoly mají extrémně dlouhou životnost. Budou sloužit ještě vašim dětem nebo vnoučatům.

Stínicí markýzy a rolety mají životnost přes 20 let. Důvodem k výměně bývá spíš touha po změně než funkční problémy.

Údržba pergoly je velmi jednoduchá – o mytí povrchu se stará déšť nebo tající sníh. V obdobích sucha nebo zvýšeného množství pylu můžete pergolu ostříkat zahradní hadicí. Budete-li si chtít dát obzvlášť záležet, použijte štafle (střecha je pochozí) a vysokotlakou hadici. Buďte ale opatrní, mokré sklo je kluzké.

Jak pořídit prosklenou pergolu

 1. Zastavte se v našem showroomu v Praze-Stodůlkách. Seznamte nás se svým přáním, prodiskutujeme je a dohodneme návštěvu technika. Se vším vám ochotně poradíme. Vaši poptávku vyřídíme také elektronicky.
 2. Technik prověří staveniště, zaměří ho a dohodne si s vámi všechny funkční a organizační detaily.
 3. Zpracujeme a pošleme vám závaznou cenovou nabídku.
 4. Po uzavření smlouvy vás požádáme o zálohu ve výši 70 % ceny vč. DPH.
 5. Výroba konstrukce bude trvá 5–7 týdnů. Mezitím připravíme základové patky a příp. elektroinstalaci.
 6. Týden před dokončením výroby dohodneme termín montáže.
 7. Montáž prosklené pergoly trvá 1–2 dny.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením