Dřevěné pergoly s polykarbonátem

Dřevěné pergoly s polykarbonátem

Zdánlivou výhodou dřevěných pergol s polykarbonátovým zastřešením je nízká pořizovací cena. Přesto je našim klientům nedoporučujeme ani nenabízíme.

Nezbytnou vlastností moderních pergol je přizpůsobivost aktuálním povětrnostním podmínkám. Ta vyžaduje použití různých pohyblivých prvků — shrnovacích střešních látek, posuvných stěn, otočných lamel apod. Spolehlivá funkce těchto prvků vyžaduje tvarovou stálost celé konstrukce. A právě tu dřevo, krásný, ale živý a věčně pohyblivý materiál, neumí nabídnout.

Například stahovací látková markýza pergoly má hliníkové vodící lišty a další komponenty. Uchycení na pracující dřevěnou konstrukci vede už během několika let k deformacím a poruchám.

Dobrou službu nedělá ani polykarbonátová střecha (např. makrolon), kterou samozřejmě nelze schovat. Materiál není čirý a snižuje světelný tok do interiéru o 30–50 %, což je v zimním nebo podmračeném počasí velmi nežádoucí.

Méně světla přitom neznamená méně tepla. Plastová střecha se v létě rozpaluje a pobyt v pergole činí nemilým až téměř nemožným. Polykarbonát na slunci také rychle degraduje, střecha zelená nebo žloutne a křehne. Už po deseti letech mohou degradovaný materiál zcela zdevastovat kroupy.

Dřevěná pergola s polykarbonátem a hliníkovou markýzou proti slunci je sice o cca 30 % levnější než kvalitní pergola z hliníku, její životnost je ale násobně kratší. Investice do hliníku se vám proto zcela jistě vyplatí.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením