Oblíbené rozměry pergol

Oblíbené rozměry pergol

Rozměry pergoly si zvolte podle typu a množství vybavení, které do ní chcete umístit, a také počtu hostů, které v ní hodláte usadit.

Velká vířivka, kompletní kuchyň, hodně přátel — to všechno vás bude vést ke zvětšování plochy. Pro pohodlný pohyb kolem stolu s hosty počítejte s minimální hloubkou 3–3,5 metru.

Naše prosklené pergoly mohou být hluboké až 5 metrů, pergoly s látkovou střechou 7 metrů a shrnovací pergoly s PVC střechou 10 metrů. (Maximální hloubka markýz je 4 metry.) Šířka pergoly (či spíše spojených pergol) je prakticky neomezená.

Maximální běžný rozměr lamelových pergol je 7x4,5 metrů. I tyto pergoly lze dále zvětšovat. Praktickým limitem je rozpočet zákazníka.

Neohlížejte se na žádné “správné” nebo typové rozměry. Všechny naše pergoly vyrábíme na míru individuálním požadavkům. Vybírat můžete z různých konstrukčních typů, 300 odstínů konstrukcí a 500 vzorů látek. Vyrábíme obdélníkové i rohové pergoly o ploše i přes sto metrů čtverečních.

Pro vaši představu:

  • Malé pergoly pro 4–6 osob mívají rozměr 3x3 nebo 4x3 metry. Dobře padnou menším pozemkům i rozpočtům.
  • Velké pergoly mívají rozměry 10x4, ale třeba i 18x6 metrů. S přehledem pojmou velký jídelní stůl a venkovní kuchyň, často i sedačku nebo vířivku s lehátky.
  • Zlatou střední cestou je pergola s rozměry kolem 6x4 metrů. Pohodlně do ní vejde jídelní stůl pro 10 lidí i s grilem.

Pergoly vyměřujeme a vyrábíme s přesností na jeden milimetr. Při montáži k budově ji ale musíme přizpůsobit křivosti fasády, podkladu a dalším běžným stavebním nepřesnostem. Výsledný rozměr pergoly se proto může mírně lišit od navržených rozměrů. Prakticky to samozřejmě nevadí. Je to ale důvod, abychom boční stěny apod. příslušenství zadávali do výroby až po novém zaměření hotové konstrukce.

Počítejte s tím, že konstrukce nepatrně mění velikost i v důsledku kolísání teplot.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením