Pergoly na míru

Pergoly na míru

Všechny naše pergoly navrhujeme a vyrábíme na míru konkrétní stavbě a zákazníkovi. Proto se snažíme pochopit, co přesně od pergoly očekává.

V návrhu zohledňujeme uvažované způsoby využití, počet osob, které chcete do pergoly usadit, typ, rozměry a množství vybavení, dispozici domu a pozemku, orientaci ke světovým stranám, polohu komunikace a dalších rušivých prvků, způsob ovládání a osvětlení a samozřejmě rozpočet.

Podívejme se podrobněji, co všechno je u našich pergol na míru.

Rozměry

Máme mnoho zkušeností, jak pergolu přizpůsobit vašemu očekávání, a nenecháváme si je pro sebe. Kolik lidí má sedět kolem stolu? Chcete mít v pergole gril, nebo celou venkovní kuchyni? Počítáte s vířivkou a lehátky? Co na to váš dům a pozemek? Odkud svítí slunce? Všechny okolnosti zohledníme a velikost pergoly navrhneme s (doslova) milimetrovou přesností.

Tvar

Většina našich zákazníků poptává pergoly s půdorysem do tvaru čtverce nebo obdélníku. Umíme ale stavět i pergoly ve tvaru L a dalších atypických tvarů.

Konstrukce

Sloupky a trámy našich pergol jsou vyrobeny extrudovaných hliníkových profilů. Povrch chrání strukturovaná barva nanesená moderní práškovou technologií, vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům i mechanickému poškození. K dispozici je několik set odstínů.

Střechu látkových pergol tvoří textilie, vybírat můžete z pěti stovek různých vzorů. Shrnovací pergoly zakrývá velmi odolná PVC fólie. Střechu (a pergolu) můžete mít také prosklenou. Dokonalá propojení interiéru s exteriérem nabízí celoročně obyvatelná zimní zahrada.

Umístění a kotvení

Většina pergol je jednou nebo dvěma stěnami připojena k domu a tvoří s ním jeden funkční celek. Můžete se rozhodnout i pro samostojnou pergolu, tedy zahradní altán. Samostojné pergoly se hojně používají k zastřešení hotelových teras a restauračních zahrádek nebo u pasivních domů a dřevostaveb, které mají problém s kotvením do fasády.

Všechny pergoly zakládáme na zemních betonových patkách nebo na podkladové desce terasy, balkonu či střechy budovy. Bezpečnost kotvení do hydroizolace prokazujeme zátopovou zkouškou.

Doplňkové vybavení

Naše pergoly jsou stavebnice. Kdykoliv je můžete vylepšit bočními posuvnými stěnami, vertikálními zip screen clonami, infratopením, osvětlením, motorovým pohonem nebo dešťovými, slunečními a větrnými čidly. Pro začátek stačí volba správné pergoly, zbytek si můžete objednat později. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Mezi tisíci pergolami, které jsme od roku 1990 dodali na český trh, nenajdete dvě úplně stejné. Popusťte uzdu fantazii: vyrábíme pergoly na míru i těm nejbujnějším představám.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením