Pergoly na terasu a balkon

Pergoly na terasu a balkon

Pergola nemusí stát jenom v zahradě, ale také na terase, bytovém balkonu nebo ploché střeše rodinného nebo bytového domu.

Pro montáž je podstatné, zda je pod pergolou nějaká místnost (např. garáž). Pak máme co dělat s hydroizolací. Užíváme několik postupů, jak pergolové sloupky uchytit bez znehodnocení izolačních vrstev. Buď jde o kotvení do betonu s dokonalým obnovením hydroizolačních vrstev, nebo o gravitační kotvení pomocí těžkých betonových květináčů nebo patek.

Vrchní část konstrukce připevňujeme ke stěnám budovy. Samostojná pergola boční kotvení nevyžaduje.

Pergoly na balkon a na terasu mohou mít libovolný půdorys, rozměry i vybavení. Můžete si vybrat cenově výhodné pergoly s látkovým zastřešením. Pro balkony ve vyšších patrech, střechy nebo větrnější místa volte pergoly s PVC střechou, lamelové pergoly nebo prosklené pergoly.

Zejména tam přijdou vhod i boční rolety nebo posuvné prosklené stěny, které chrání před průvanem, nízkým sluncem a šikmo padajícími srážkami. Zvolte si motorový posun nebo dešťová, větrná a sluneční čidla pro automatické zasouvání střechy při změně počasí.

Pergoly na balkonech stavíme bez lešení s pomocí jeřábu. Pokud to není možné, pomůžeme si lany. Menší díly a materiál dopravujeme po chodbách a bytem. Jak je vidět, pořízení pergoly na balkonu klade zvýšené nároky na vaši součinnost a trpělivost, nový obytný prostor za krátkodobé omezení ale bezpochyby stojí.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením