Posuvné a shrnovací pergoly

Posuvné a shrnovací pergoly

Kdyby byl praotec Čech došel až do Středomoří, byl by nám k zastřešení pergol stačil dřevěný rošt porostlý révou. Proměnlivost tuzemského klimatu nás ale nutí k propracovanějším řešením.

V reakci na změnu počasí či zamýšlené relaxace, shrnovací pergoly umožňují stažení a vysunutí střechy během několika chvil. Instalace motoru s dálkovým ovládáním vás zbaví sebemenší námahy, použití automatických větrných a dešťových čidel i nutnosti dohledu a rozhodování.

Pergoly s posuvnou látkovou střechou se mohou zcela otevřít slunci a volnému proudění vzduchu. Textilie dlouhodobě odolává drobnému a krátkodobě i prudkému dešti. Pokud ale jednou navlhne, je třeba ji v roztaženém stavu co nejdříve vysušit. V opačném případě riskujeme zapaření a poškození látky.

Limity textilních shrnovacích střech nemají střechy z PVC fólie. Hosté vám pod nimi nezmoknou ani při průtrži mračen, nepotrhá je vítr a nepřekvapí krupobití. Nemusíte je sušit ani každou chvíli zatahovat, ledaže vás práce s klikou nebo ovladačem baví. Pak se na nic neohlížejte – mechanicky je prakticky nezničitelná.

Skládací pergoly s PVC střechou jsou velmi flexibilní, přitom nenáročné na manipulaci a údržbu. V kombinaci s bočními roletami dokážou účinně bránit průvanu a úniku tepla v chladných dnech. Na rozdíl od prosklených pergol umožňují úplné otevření střechy. Ve srovnání s nimi jsou i levnější.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením