Rohové pergoly

Rohové pergoly

Pergoly se nejčastěji umisťují ke stěně domu orientované k jihu, západu a/nebo prostě do zahrady. Můžete je ale vestavět i do rohu či do prostoru tvořeného třemi stěnami.

Domy s půdorysem ve tvaru L nebo T mají vnitřní zákoutí, která se výborně hodí ke zřízení rohové pergoly. Závětrný kout se na slunci snadněji vyhřívá, což oceníte hlavně na jaře a na podzim; v létě naopak může jít o jistou nevýhodu. Chcete-li rohovou pergolu uzavřít bočními stěnami, řešíte jen dvě strany.

Rohová pergola je vhodná také k zastřešení prostoru sevřeného stěnami ze tří stran. Pak už nemluvíme o pergole, spíš o zastřešení atria.

Konstrukce spojená s domem dvěma nebo třemi stranami je jednodušší a méně nákladná než klasická pergola umístěná k jediné stěně budovy.

Pergolou do tvaru L můžeme obestavět také vnější roh budovy. Jde vlastně o spojení dvou obdélníkových pergol. Vznikne příjemný prostor s příjemnými průhledy a rozmanitým možnostmi vnitřního uspořádání.

Půdorys pergol nemusí být nutně pravoúhlý. Dokážeme vyrobit i trojúhelníkové, lichoběžníkové či víceúhelníkové konstrukce. Atypické řešení je samozřejmě náročnější a promítá se do ceny.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením