Stavba pergoly

Stavba pergoly

Stavbě pergoly předchází výběr konstrukčního typu, příslušenství a doplňkového vybavení, vyměření stavebního místa a návrh individuálního řešení, které bere ohled na vaše požadavky i specifika stavebního místa.

Umístění pergoly

Pergolu můžeme přistavět ke zdi nebo k vnějšímu rohu vašeho domu, vestavět do vnitřního rohu nebo do prostoru tvaru U. Můžeme ji také umístit samostatně do volného prostoru. Umístění (počet opěrných stěn) ovlivňuje cenu a trochu i průběh montáže.

Stavební povolení

Stane-li se pergola součástí domu, ke stavbě není třeba stavebního povolení. Vyžaduje se jen pro stavbu zateplených zimních zahrad. Potřebujete souhlas souseda, hodláte-li pergolu umístit blíže než dva metry ke hranici pozemků. Výstavba u bytového domu vyžaduje souhlas nadpoloviční většiny členů SVJ.

Zaměření stavebního místa

Po zpracování předběžné cenové nabídky k vám vyšleme technika, aby prozkoumal a zaměřil stavební místo. Prodiskutuje s vámi všechny technické detaily a zodpoví otázky k průběhu stavby (požadavky na příjezd, přístup, manipulační prostor, elektrická přípojka, přesný rozsah stavebních prací).

Doporučujeme, aby přítomnosti technika využili všichni, kdo mají k výběru co říci. Dobré nápady se rády opožďují a pozdější změny představ projekt zdržují, zdražují nebo hatí. Je rozumné dát hlavy dohromady včas a probrat všechny požadavky najednou.

Na základě zaměření upřesníme předběžnou a předložíme závaznou cenovou nabídku.

Příprava na montáž

Výroba pergoly trvá 5–7 týdnů; mimo sezónu méně, v sezóně více. Čas využijeme k přípravě na stavbu pergoly: zbudování betonových patek (při instalaci pergoly do terénu), přípravu základové desky (při instalaci pergoly na terase, balkonu nebo střeše), přípravu elektroinstalace atd. Všechny stavební práce vám v případě zájmu ochotně zajistíme a převezmeme za ně záruku.

Stavba

Doba montáže závisí na velikosti pergoly a dispozici staveniště. Např. stavba pergoly s prosklenou střechou trvá včetně instalace markýz a osvětlení 1–2 dny. Volitelné doplňky jako posuvné boční stěny u prosklených a lamelových pergol vyrobíme na základě konečných rozměrů konstrukce a dodáme během několika týdnů.

Finalizace a úprava okolí

Standardní součástí dodávky je montáž pergoly a dalších vámi objednaných doplňků. Položení dlažby nebo palubek, zahradnické úpravy a další finalizační práce si můžete objednat a zahrnout do kompletní dodávky na klíč.

Na vás bude jenom přinést nábytek, usednout, nalít si skleničku a zavřít oči…

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením