Venkovní žaluzie WAREMA

Venkovní žaluzie WAREMA

Venkovní (předokenní) žaluzie nabízejí nejlepší ochranu interiéru před sálavými slunečními paprsky. Umožňují dokonalou regulaci tepla, světla i soukromí. Zvyšují komfort bydlení a estetickou hodnotu stavby, chrání ji před vnějším hlukem a snižují i riziko vloupání.

Přednosti venkovních žaluzií

Klimatizace s nulovou spotřebou

Venkovní žaluzie vpustí do místnosti jen asi 4 % slunečního tepla. To je 15krát méně než žaluzie vnitřní (propustnost 58 %). Izolační schopnosti vnějších žaluzií nabývají na významu v době, kdy jiné stínicí prostředky selhávají. Instalace vnějších žaluzií přiměřeně snižuje i náklady na provoz klimatizace.

Funkčnost

Vnější žaluzie vynikají pohodlným ovládáním. Snadno je vytáhnete i stáhnete. Plynulým naklápěním lamel přesně nastavíte množství procházejícího světla. Úplným sklopením dosáhnete téměř úplného zatemnění.

Žaluzie můžete ovládat manuálně, motorově nebo automaticky. Motory všech žaluzií v domě reagují na jediný ovladač s dosahem až 100 metrů. Extrémně tiché a komfortní solární žaluzie nevyžadují žádné ovládání ani připojení k elektrické rozvodné síti.

Pro náročné zákazníky propojíme žaluzie s řídicí jednotkou chytrého domu. Budou pak samy reagovat na roční období, vnější teplotu, východ a západ slunce či puštění domácího kina. Nahodilé pohyby žaluzií budou simulovat přítomnost obyvatel i v opuštěném domě. Chování žaluzií můžete předvolit, kontrolovat nebo měnit z tabletu nebo mobilního telefonu.

Klid a soukromí

Vhodným natáčením lamel ochráníte své soukromí, aniž byste snížili přísun denního světla. Plně zatažené žaluzie tlumí hluk z exteriéru. Jsou i určitou ochranou před vloupáním a vandalismem.

Estetika

Horizontální aspekt lamel WAREMA výrazně člení fasádu a zvyšuje působivost domů s velkými plochami francouzských oken, prosklených stěn a zimních zahrad.

Vnější žaluzie sluší také tradičnímu stylu domů stejně jako historickým budovám. Díky bohaté barevné škále mohou ladit s barvou fasády nebo s ní být v zajímavém kontrastu.

Pokud se vám nehodí kovové venkovní žaluzie, můžete použít látkové rolety nebo markýzy.

Špičková kvalita

Žaluzie německé značky WAREMA patří k nejkvalitnějším na světovém trhu. WAREMA je rodinná firma s tradicí od roku 1955. Všechny žaluzie se vyrábějí ručně, výhradně v Německu a z německých dílů. Vyšší cenová hladina odráží ultimátní kvalitu a velmi dlouhou životnost. WAREMA garantuje desítky bezstarostných let s dokonalým zastíněním.

Samočisticí funkce

Unikátní vlastností žaluzií WAREMA je schopnost samočištění. Probíhá na bázi fotokatalýzy, tj. chemického rozkladu látek působením světla. Na žaluziích s fotokatalytickou nanotechnologií se proto neusazuje prach ani nečistoty. Současně se ovzduší v místnosti zbavuje smogu, virů a bakterií. Už cca 12 m2 žaluzií WAREMA vyčistí stejný objem vzduchu jako jeden vzrostlý strom.

Instalace

Kastlíky pro motor a návin žaluzií se umisťují do ostění nad okno či dveře. Doporučujeme s nimi počítat už v projektu a montovat je před dokončením izolace a fasády. I když jsou naše kastlíky nejmenší na českém trhu, při nedostatku místa v ostění mohou zasahovat do horní části okna.

Vhodné použití

Venkovní žaluzie jsou stále více rozšířeným doplňkem zejména rodinných domů. Důvodem je snaha chránit budovy před přehříváním, podmínky dotací na vybavení pasivních domů, estetické i bezpečnostní hledisko.

Venkovní žaluzie jsou vhodné na okna všech typů staveb, včetně oken v mansardách a vikýřích. Nehodí se pouze pro horní patra výškových budov extrémně namáhaných větrem.

Žaluzie umíme vyrobit až do rozměru 5x5 metrů.

Výhody a nevýhody venkovních žaluzií

Výhody

 • Plynulá regulace průchodu světla až k téměř 100% zatemnění
 • Podstatně lepší tepelná izolace ve srovnání s vnitřními žaluziemi i venkovními roletami
 • Výrazný estetický prvek exteriéru i interiéru
 • Vysoká mechanická odolnost vůči oděru, prolomení a změně barevnosti
 • Nízká hlučnost při větru (větruodolné provedení s téměř nulovou hlučností až do větru 90 km/h)
 • Maximální šířka až 5 metrů
 • Maximální výška až 5 metrů
 • Možnost dálkového motorového ovládání
 • Možnost automatického ovládání v systému chytrého domu
 • Minimální nároky na údržbu
 • Životnost až 30 let, možnost repase

Nevýhody

 • Vyšší pořizovací cena ve srovnání s vnitřními žaluziemi, vnějšími roletami i konkurenčními produkty
 • Určitá hlučnost při silném větru (neplatí pro větruodolnou verzi až do 90 km/h)

Varianty

 • Vedle tradičních pravidelných tvarů dodáváme také šikmé žaluzie pro atypická okna.
 • Výrazné rozšíření použitelnosti nabízejí speciální větruodolné žaluzie. Jsou testovány ve větrném tunelu a zaručují nehlučnost i při větru 90 km/h (v zavřeném stavu).

S úpravami a doplňky vám vyjdeme ochotně vstříc.

Životnost, údržba a servis

Venkovní žaluzie WAREMA jsou bezúdržbové a bezproblémové po dobu 30 let. V případě poruchy nebo poškození nás neváhejte kontaktovat.

Jak pořídit venkovní žaluzie

 1. Navštivte nás v našem showroomu v Praze-Stodůlkách. Ochotně se vás ujmeme, předvedeme vzorky lamel, ovládání, nabídneme barevný vzorník, odpovíme na všechny otázky a připravíme nezávaznou cenovou kalkulaci. Tu si můžete vyžádat i online.
 2. Vyšleme k vám našeho technika, aby vaše okna zaměřil a projednal zbývající podrobnosti.
 3. Na základě přesného zaměření předložíme aktualizovanou a závaznou cenovou nabídku.
 4. Potvrdíme vám vaši objednávku a požádáme o úhradu zálohové faktury na 70 % ceny vč. DPH.
 5. Výroba žaluzií bude trvat asi 5 týdnů.
 6. Upřesníme si termín montáže.
 7. Montáž jedné žaluzie trvá 1–3 hodiny podle velikosti okna a neklade na vás žádná zvláštní nároky.

Více než 6000 zákazníků

Rodinná firma s tradicí od roku 1990

Poradíme si i s nestandardním řešením